↑ חזור ל השקות ספרים

נסיבות- מה לשנות?

זמן של לחץ, כל כך הרבה נכתב בעידן הזה על לחץ…

הלחץ מקורו במקרה שלי בשכן מעל דירתו של אבי ז"ל, השכן שממאן לתקן אצלו צנרת והמים זורמים מטה, משחירים, מעבשים מרטיבים.

פעולות של להצטרף, לדבר אל ליבו, לא הביאו עמן תוצאה כלשהי. ומה הפלא שהלחץ נמצא בי, מקנן, מבקש למצוא לו נתיב.

הבנתי: או שעלי לפעול כדי לשנות את הנסיבות, קרי, פעולות החוצה. או שעלי לפעול כדי לשנות את עצמי, שלא אסבול. במקרה הזה אני משוטטת בין השניים:

פעולות החוצה– עומדת לפנות לערכאות. פעולות פנימה– פתחתי את הספר "חתול פילוסוף" שיוצר לו חיים משלו ואוכל להתייחס אליו כדמות חיצונית. פותחת פתיחה אקראית וזה מה שיצא:

"ידע עולם את התקרבותו של הצב, הנסתר מעיני, אינני רואה, אבל שומעת את רעש העשב הנשבר מתחת רגליו. את הרוח אינני רואה אבל צופה בתנועת הצמרות וחשה את תוצאותיה על מגע עורי. את התן אינני רואה אבל שומעת אל יללותיו וכך יודעת את הכיוון הכללי של מקום הימצאו. את הכלב המקצר מרחקים דרך חצרי אינני רואה כל עוד אני ספונה בחדרי, אבל שומעת את הקול שמשמיעות רגליו בטפיפותיהן תוך כדי מרוצתו על האדמה. גם את מקומו של השחרור לא בהכרח אדע ברגע נתון, אבל אוכל להקשיב לזמרתו ולתור אחרי הענף המשמש לו במה. את תחילתה של טיפת הגשם לאאוכל לראות, אבל אשמע את כוח כובדה על מרזב הפח או אחוש את הלחלוחית שדבקה בשערי. את מבנה קן הנמלים לא אוכל לבחון אבל אדע את מוצאו לפי כיוון תנועת הנמלים והתנקזותה לחור אחד. את הידע עצמו לא אוכל לתפוס אבל אוכל להבחין בדרך בה נארג בתוך עולמי".

קשה לי לתפוס את הכיעור של האדם. מתאפשר לי בהחלט לשים לב אל הלמידה שמתרחשת כאן.

ההשקה: מפגש עם הספר "חתול פילוסוף"- הקראת קטעים בדרך חוויתית ב 9.2.14 בבית היקב

ההזמנה כאן

20130919_181111

Share and Enjoy: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>