«

»

אוג 09

איך מרגישים נוכחות? דרך זרימה

אדם מרגיש עצמו בעוצמה כשמתרחשת זרימה. כאשר הוא בזרימה עם מה שהוא עושה או עם מישהו אחר, מתרחשות תופעות של הצלחה, תחושת עילוי, סיפוק, תנועה קדימה.

כאשר אדם בזרימה הוא חש את נוכחותו בעולם. אימון המתבסס על יצירת סביבה שכזו, מפתיע בתוצאות הנילוות שיש לו. וזאת למה?

תחושת הזרימה באימון כמו מרככת פנימה את העמדות, האמונות, הסרטים החוזרים על עצמם, התבניות שנבנו בעמל רב כל השנים. כאילו חלקי הפאזל שנקרא "העצמי" פחות נוקשים ונמצאים בדו שיח עם הסביבה, האחר שמולי. במקרה זה, המאמן. מי שחווה זרימה, לא ישכח את הרגעים האלה. 

זרימה בקורס אימון, כאשר היא מתקיימת, רבות השפעותיה. השפה המילולית הופכת לשפה שלווה, ניכר היעדר מאמץ, כמו דברים שמתרחשים מאליהם, ההבנות, השינויים הקטנים, ההחלטות. מיוחדת היא תחושת השייכות, שייכות על פי ההקשר. אם מדובר במאמן ומתאמן, השייכות היא לזוגיות הזו. אם מדובר במספר אנשים שמתרגליםיחדיו, השייכות היא לקבוצה. השייכות כרוכה בתחושת נוכחות: אני יושבת היטב בתוך גופי, מתקשרת היטב עם הסביבה, מבצעת משהו היטב, בסנכרון ובהתאמה יוצאי דופן.

במהלך קורס אימון מבוסס גישה של זרימה אדם יכול בסופו של דבר לזהות אם היתה זרימה אם לאו. הניסיון הנרכש במהלך הקורס ולאחריו הופך אותנו למחפשי זרימה. לא, זה לא רק כימיה. מדובר בסוג של הדדיות, התאמה, תנועה משותפת. כאשר זה איננו נבנה, אפשר לחוש את החומות, את ההגנות, את המחסומים הבינאישיים. כאשר זה מתקיים אפשר לנשום לרווחה, כי ברגע הזה נדרש אפס מאמץ!romania 121

 

 

Share and Enjoy: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>