«

»

אוג 05

מה קורה לך, אחותי, משמעת עצמית?

האם יש מרכיב כלשהו בחיינו שמתקיים מתוך משמעת עצמית ולא כהרגל או שגרה?

נכון, אנחנו מבצעים לעיתים פעולות שהן הכרח מציאות. זו עשויה להיות פעולה של תחזוקת בית או רוטינת עבודה. נכון, לעיתים דווקא אלה הם אתגר יומיומי לעמוד בו, להישאר מאוזנים ומתפקדים.

 

אני מכוונת למשהו נוסף, אחר. משהו הכרוך בהתפתחות שלנו, משהו שלא היה ואנחנו רוצים בו. זו יכולה להיות מחשבה של הוקרה לעצם הקימה בבוקר, זו יכול להיות תרגול של ספורט, או ביצוע אקטיבי אחד מול מטרה שיצרנו. אולי תרגול רוחני כלשהו…

עבור מי שמחלים זו יכולה להיות פעולה לקראת החלמה, ועבור מי שחותר לתוצאה חדשה כלשהי בחייו, זו עשויה להיות פעולה של בחירה יומיומית.

התרגול הזה נמצא בתוך הסל של משמעת עצמית. התקווה היא, שברגע מסוים נפסיק להתאמץ כל כך לתוך אותה משמעת עצמית והכל יהפוך לרוטינות חדשות.

 

אלא מה, ככל שאני מתקדמת בעניין, גיליתי את השבריריות. המגלשה של מגרש המשחקים תמיד שם, מחכה, וברגע אני גולשת מטה אל החול.

יחד עם זאת, הטיפוס חזרה אל אותו מתקן במגרש המשחקים יהיה שונה בכל פעם. אני עולה אחרת, יש לי ידע וניסיון, והעליה אל חיקה של המשמעת העצמית יותר מלומדת וקצרה. הבנתי כי לא אוכל להבטיח את היציבות המוחלטת החדשה, ומה שנותר הוא חמלה אל המגלשה ואל מי שגולש בה. חמלה אל עצמי ואל התנועה האנושית מעלה ומטה.

Share and Enjoy: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>