«

אוק 12

הקשבה נטו

בוקר מוקדם מוקדם בוואדי ראש פינה.

בכל זאת כמה אנשים מטיילים, יופי להם. אין רוח, מה שאומר שיש פה הזדמנות לקולות של הטבע, אין מכונות, וזה אומר שאין זמזום של כבלי המתח הגבוה החוצים את השמורה. צלילי טבע נטו. גם לא רעש גלגלי 4X4 שמרבים לעבור כאן למרות השלט אין כניסה לרכב.

טבע נטו. איזו מתנה זו היום.

כאשר אין הסחות דעת והשתלטות על המרחב הציבורי, אפשר להתפנות להקשבה, לתשומת לב. תשומת לב למרקם העדין. עדר פרות. נכון, עד. ויש לנו מושג מה זה עדר. אך לא ידעתי על מנהיגות פרה. והנה הגילוי: פרה גועה את געיית חייה, וכל החבורה מתארגנת בשיירה ונעה מערבה, כלומר, מטפסים במעלה הוואדי. הפרה גילתה מנהיגות והביאה לתנועה מאורגנת וגדולה, לא המעבר המוכר מעץ לעץ .

גם זכיתי לעקוב אחר מאבק על טריטוריה בין כלב לפרה. הכלב מנסה להניס אותה והפרה, חלקה במנוסה, חלקה נעצר להראות לו מי בעל המידות כאן. כמובן, כל אחד חזר לעיסוקיו כאילו מעולם לא היה מאבק. הפרה חזרה ללעוס ולהעלות גרה, הכלב חזר להשתובב סביב בעליו.

תגלית נוספת: בשעות כה מוקדמות, כל מי שעובר מברך לשלום, לא מוכר ככל שיהיה. יש משהו בהתמסרות לשקט הטבעי שפותח את הפיוניות של הנוכחות שלנו ואנחנו נעשים שלמים, שלמים לא מושלמים, אבל שלמים בשלום!

20131012_083612

Share and Enjoy: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • Twitter

4 תגובות

דלגו לטופס מילוי התגובה

 1. תמי

  בוקר טוב רחל

  מחיאות כפיים לשני הפוסטים האחרונים.

  בשבועות האחרונים למדתי מדיטציה, אני דיין מחפשת לעצמי את

  השעהוהמצב הנכונים, אבל מצאתי ששעות הבוקר המוקדמות, כשאני מאזינה מצד אחד לפכפוך המים בבריכה של שכנתי, ובאותה העת לציוצי הציפורים וקצרחות העגורים, נותנים לי את השלווה הנדרשת.

  המשיכי בבלוג שלך המשיכי לעשות טוב לאנעשים

  1. admin

   תודה, יש משהו בשעות הבוקר המוקדמות שמארגן מחדש את הגופנפש… ממש משאב של ממש מצאת לך !!! ללמוד מזה.

 2. רונית אבינתן

  קראתי והיתה לי ההרגשה כאילו אני בעצמי יצאתי השכם בבוקר בטבע, מה שבמציאות לא קורה, כי קשה להפרד מהמיטה

  1. admin

   הי רונית. בהחלט אפשר להיות במיטה עם תודעה של טבע… אני מאמינה שברגע שאת יוצאת ולא משנה לאן הטבע מציף אותך בערור חושים. אמנות תשומת הלב היא הנכס שלך!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>