»

יול 18

בוקר

הרעננות של הבוקר היא בשבילי מעין לידה קטנה מחדש בכל פעם. הזדמנות שניתנת לי במתנה כל 24 שעות ליצור משהו חדש. תחושת הבוקר יכולה להתפוגג במהירות עם הכניסה שלנו למרוץ של עשייה ו"תקתוק" סדר היום.

 

כדי לא להחמיץ את תחושת "החדש", כדי לא לשלח מעצמי את ההזדמנות להבריא את עצמי עוד קצת, אני יוצאת לדקות ספורות לגינה. מתבוננת בשינויים הזעירים שמתרחשים שם בין לילה, אוספת לימונים שנשרו והם כה בשלים, רק מחכים, עוקבת אחר הקולות של הטבע שחיים שם איתי, בגן. דקות ספורות של שהייה בלי שום מטרה, בעמדה של ספיגה למה שיבוא.

 

אני עושה זאת מדי יום, מעין כיוונון פנימי של הגופנפש, שיתארגנו מחדש היטב לקראת היום.

 

מצאתי, שאם איני עושה זאת, עולה תחושה של חוסר מנוחה. המסקנה שלי היא, שאפשר להתמכר התמכרות עדינה לכיוונון הזה. הגוף כבר מבקש, והצורך הדק הזה, אם אני מיטיבה לשים אליו לב ולהיענות לו, הוא התחזוקה שתתמשך עוד ועוד. תחזוקת הבריאות. זו הדרך שלי לכוונן את המקום הבריא והמשתוקק לברוא את עצמו בכל בוקר מחדש.

 

איך א-ת-ם עוברים את תחילת היום? מה הדרך שלכם לכיוונון העצמי? מהו הדבר שעובד עבורכם ומשפיע על התפקוד שמגיע אחריו?

 
 
Share and Enjoy: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • Twitter

2 תגובות

 1. ג'וליאט

  רחל יקרה,

  לי אין גינה, אני מכווננת בכל בוקר בהליכה של 4 קילומטר סביב השכונה שלי , זה דורש ממני לקום ברבע לחמש , חמש ורבע יוצאת וזה עושה לי טוב, ראשית אני יוצאת מפתח דלת הכניסה מנשקת מזוזה ויוצאת בהרגשת הודיה לבורא וליקום כולו על שהגעתי לרגע הזה . כל בוקר עם ההליכה המהירה אני גם מתבוננת בעצים בפריחה ובנשירה תלוי בעונה , בגינות המטופחות יותר וכאלה פחות. שם כל בוקר אני מקבלת רעיונות , ותובנות לגבי היום החדש הבא עלינו לטובה. … אין ספק רגעים מכוננים / מכווננים

  שבת שלום

  ג'וליאט

 2. admin

  איזה יופי! 4 ק"מ, כל הכבוד, נדרשת פה הרבה נחישות! ההודיה לבורא בהחלט עושה עבודה פנימה. יישר כוח, השראה עבורי, תודה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>